Ерик Гей спечели спускането в Квитфиел

Ерик Гей спечели спускането в Квитфиел

Аксел Лунд Свиндал взе малката световна купа в дисциплината и оглави генералното класиране

Канадецът Ерик Гей спечели спускането от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в норвежкия зимен център Квитфиел. 32-годишният Гей записа време от 1:22.17 минута. За него това е втора победа за сезона, пета за Световната купа в кариерата и трета в спускане.

Йоан Кларей от Франция остана втори на 0.35 секунди, а трети е олимпийският шампион Матиас Майер (Австрия) с изоставане от 0.57 секунди. Състезанието се проведе при облачно време и лека мъгла, но за разлика от вчера поне не валеше дъжд.

Травис Галонг (САЩ), който беше трети във вчерашното спускане, остана четвърти.

Киетил Янсруд от Норвегия и австриецът Георг Щрайтбергер, които вчера поделиха победата, са съответно пети и 11-и. Американецът Боде Милър остана осми.

Норвежецът Аксел Лунд Свиндал раздели шестото място със Силван Цурбриген (Швейцария), но излезе начело в генералното класиране за Световната купа.

Свиндал, който вече си осигури малката световна купа в дисциплината, има 982 точки в генералното класиране след 27 от 33 старта за сезона. Той измести от върха Марсел Хиршер (Австрия) с 955 точки, който не участва днес. Алекси Пентюро от Франция е трети със 774 точки.

В подреждането за малката Световна купа в дисциплината спускане Свиндал води убедително с 525 точки, пред Ханес Райхелт (Австрия) с 360 точки и Ерик Гей (Канада) с 357 точки. В неделя в Квитфиел предстои супергигански слалом за мъже. 

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии

Марко Одермат спечели гигантския слалом в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

От Световната купа по ски алпийски дисциплини

Австрийката Юлия Шайб спечели втория гигантски слалом в Мон Тремблан (ВИДЕО)

Тя записа общо време от двата манша 2:13.00 минути

Страхотен Зографски 6-и във Висла (ВИДЕО)

Българинът постигна ново престижно класиране в Световната купа по ски скок

Владимир Илиев с 26-о място в преследването за Световната купа по биатлон

Кентен Фийон Майе ликува в Йостерсунд

Българките извън топ 30 в преследването на 10 км от Световната купа по биатлон

Лиза-Тереза Хаузер триумфира в Йостерсунд, Милена Тодорова с 31-во място

Владимир Зографски пети в квалификацията на СК във Висла

Същинското състезание е по-късно днес

Малена Замфирова и Радослав Янков отпаднаха на осминафиналите в паралелния слалом в Милин

Победител стана Мирко Феличети

Владимир Илиев 17-и на СК по биатлон

Норвежкият биатлонист Йохан-Олав Ботн спечели спринта на 10 км в шведския зимен център Йостерсунд, валиден за Световната купа.