Фуркад обмисля пълен бойкот на световната купа

Фуркад обмисля пълен бойкот на световната купа

Двукратният олимпийски шампион ще обсъди идеята си с останалите водещи състезатели в биатлона

Двукратният олимпийски шампион Мартен Фуркад ще обсъди с останалите водещи състезатели от световната купа по биатлон идеята за пълен бойкот на оставащите кръгове, съобщи французинът в интервю за BFM.

Срещата ще бъде проведена в края на следващата седмица, като причина за недоволството на Фуркад и неговите колеги са неразбориите с руските състезатели, разследвани за системна употреба на допинг.

"Не съм доволен от решението на Международния съюз по биатлон (ИБУ) относно допинга в Русия. Двама спортисти са отстранени и това е добре, но отмяната на старта в Тюмен е пълна пародия. Единствените губещи от решението са феновете", каза френският биатлонист.

"Длъжни сме (той и другите биатлонисти) да се срещнем и да намерим решение на проблема. Аз не съм против руснаците или когото и да било, а просто искам ИБУ да се борят с допинга малко по-решително. Идеята е бойкот, но със сигурност няма да го направя сам", добави Фуркад.
Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).