Карло Янка постигна втора победа в Бийвър Крийк

Карло Янка постигна втора победа в Бийвър Крийк

Швейцарецът Карло Янка постигна втора поредна победа в Световната купа в алпийските ски в рамките на 24 часа, след като драматично надделя в спускането в Колорадо. В петък в старта за суперкомбинацията Янка спечели първото място, изпреварвайки Дидие Дефаго. Днес отново двама швейцарци заеха първите две места, а Янка този път се наложи над Дидие Кюш.

Швейцарецът Карло Янка постигна втора поредна победа в Световната купа в алпийските ски в рамките на 24 часа, след като драматично надделя в спускането в Колорадо. В петък в старта за суперкомбинацията Янка спечели първото място, изпреварвайки Дидие Дефаго. Днес отново двама швейцарци заеха първите две места, а Янка този път се наложи над Дидие Кюш.

Времето на победителя е 1:43.49 мин., пред Кюш с 1:43,51. Трети се нареди шведът Аксел Лунд Свиндал - 1:43,53 мин. Боде Милър, който през този сезон се завърна в американския отбор, завърши 4-ти в любимата си дисциплина с време 1:43.94.

Българинът Стефан Георгиев остана последен от финиширалите състезатели, заемайки 47-о място с време 1:52,24 мин.

"Много съм доволен. Това бяха страхотни два дни за мене в Бийвър Крийк", заяви Янка, който има общо 4 победи в кариерата и още два пъти се е качвал на подиума.

Той води в класирането за Световната купа след 6 старта тази година с 360 точки, пред Дидие Кюш с 319 и Бенямин Райх (Австрия) с 201. Кюш пък е лидер в класирането за малката Световна купа с 180 точки.
 

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.