Килиан Албрехт отново ще кара за България, стартира на слалома в Кицбюел

Килиан Албрехт отново ще кара за България, стартира на слалома в Кицбюел

Алпиецът Килиан Албрехт се завръща в Световната купа и ще кара за България на слалома в Кицбюел на 23-ти януари 2011 г. (неделя), съобщава БФСки.

Алпиецът Килиан Албрехт се завръща в Световната купа и ще кара за България на слалома в Кицбюел на 23-ти януари 2011 г. (неделя), съобщава БФСки.

Това ще е първото състезание за австриеца с български паспорт от Олимпиадата във Ванкувър през 2010-та. На 27-ми февруари 2010 г. Килиан участва в слалома в Уислър, въпреки контузията на глезена, получена на тренировки, и зае 20-то място. След това точките му във ФИС бяха замразени, както е по правилника на Международната федерация по ски за състезатели, които лекуват контузии. По този начин Килиан е 37-ми в ранглистата на слалом и това ще му позволи да кара с преден номер в Кицбюел.
 
В момента Килиан Албрехт тренира в Кютай под наблюдението на легендарния специалист Дитмар Тьони, с който работи от години. При последните си две участия в слаломите за Световната купа в класическия австрийски зимен център Кицбюел Килиан зае съответно 17-то и 20-то място. Най-доброто му класиране в Киц от общо 16-те му участия е второто място в слалома през 2002 г.


„С всяка изминала тренировка се чувствам все по-добре” – коментира от Кютай Килиан. „Все още обаче ми липсва издръжливост. От представянето ми в Кицбюел зависи и дали ще карам на нощния слалом в Шладминг на 25-ти януари”. 

Флорида се класира за финала в Източната конференция на НХЛ

Флорида ще играе срещу Каролина на финала на Изток

Банско и Бормио - партньорство с поглед към бъдещето

Вижте подробности

Торонто изравни серията срещу Флорида

Седмият мач е в неделя вечер в Торонто

Каролина спечели серията с Вашингтон след успех с 3>1

Тимът на Каролина се наложи в петия мач в плейофите на НХЛ срещу Вашингтон с 3:1 и спечели серията общо с 4:1 успеха

Едмънтън се класира за финала в Западната конференция на НХЛ

Резултати от мачовете тази нощ

Микаел Гранлунд реализира първи хеттрик в кариерата си в плейофите в НХЛ

Далас победи с 3:1 над гостуващия Уинипег Джетс

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

ОБЗОР: Далас поведе на Унипег в плейофите на НХЛ

Александър Петрович и Мико Рантанен вкара голове през 49 секунди в последната третина и домакинът Далас Старс спечели с 5:2 срещу Уинипег Джетс в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Гол секунда преди края на редовното време донесе първа победа на Вегас в плейофната серия

С гол на Райли Смит само една секунда преди изтичането на редовните 60 минут Вегас Голдън Найтс спечели с 4:3 гостуването си на Едмънтън Ойлърс в третия мач от полуфиналната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига.