Михаел Хайбьок спечели ски-скока в Енгелберг

Михаел Хайбьок спечели ски-скока в Енгелберг

Българинът Владимир Зографски не участва, след като не успя да преодолее квалификациите

Михаел Хайбьок спечели състезанието за Световната купа по ски-скок в Енгелберг, Швейцария. 

 

Австриецът направи опити от 138 и 134 метра и има общо 304.7 точки, за да спечели общо петата си победа за Световната купа. 

 

На второ място остана словенецът Домен Превц, който направи опити от 132 и 137.5 метра, за да завърши с резултат от 301.6 точки. Трети се нареди австриецът Андреас Кьофлер, който направи скокове от 128 и 139.5 метра и има 293.7 точки. 

 

След шест кръга в генералното класиране за Световната купа продължава да води Петер Превц с 400 точки, следван от норвежеца Андре Даниел Танде с актив от 358 точки. 

 

Българинът Владимир Зографски не участва, след като не успя да преодолее квалификациите. 

 

Състезанията по ски-скокове в Енгелберг продължават и в неделя.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).