Михаил Клечеров се класира на 44-то място в спринта на 10 километра в Йостерсунд

Михаил Клечеров се класира на 44-то място в спринта на 10 километра в Йостерсунд

С две грешки при първата стрелба Красимир Анев се класира на 51-во място

Михаил Клечеров се класира на 44-то място в днешния спринт на 10 километра, от световната купа по биатлон за мъже в Йостерсунд (Швеция). Той стреля без грешка и бе най-добре представилия се българин завършвайки с време 26:26.2 минути.

С две грешки при първата стрелба Красимир Анев се  класира на 51-во място с време 26:40.3 минути.

Така Клечеров и Анев с днешното си представяне се класираха сред 60-те биатлонисти, които в неделя ще стартират в преследването.     

Владимир Илиев се класира на 68-мо място с време 27:11.6 минути, а Мартин Богданов е на 74-то място с време 27:16.1 минути.

Победител, за радост на домакините, стана Карл Йохан Бергман с време 24:22.5 минути и без грешки в стрелбата. Втори и трети завършиха норвежецците Тарей Бьо - 24:30.1 минути, Емил Хегле Свендсен - 24:35.5 минути. 

Маклин Селебрини с гол и асистенция при победа на Сан Хосе

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултати от НХЛ

Тази нощ се изиграха три мача

Милано-Кортина 2026 – ключът към бъдещето на Зимните олимпийски игри

Предстоящите Зимни олимпийски игри в Милано и Кортина се смятат за решаващ момент за бъдещето на целия олимпийски модел.