Михаил Клечеров триумфира в Белмекен

Михаил Клечеров триумфира в Белмекен

Михаил Клечеров от клуб Банско спечели титлата в спринта на 10 километра за мъже на държавното първенство по биатлон, което се провежда на Белмекен

Михаил Клечеров от клуб Банско спечели титлата в спринта на 10 километра за мъже на държавното първенство по биатлон, което се провежда на Белмекен. Клечеров допусна само една грешка в двете стрелби и измина трасето за 22:17,8 минути. Втори се нареди Владимир Илиев (Аякс) на 28.2 секунди с четири пропуснати мишени. Красимир Анев (НСА) остана трети на 1:01.4 минута също с четири пропуска на стрелбището. В първенството участва и най-добрият български състезател по ски-ориентиране Станимир Беломъжев (Амбарица), който се нареди осми с пет грешки в стрелбата. При младежите шампион в спринта е Петьо Иванов (Ком) с три пропуснати мишени и време от 25:23,8 минути. 

 
Десислава Стоянова (Амбарица) стана шампионка на България в спринта на 7.5 км за жени. Тя направи четири пропуска в двете стрелби и финишира за 22:16,2 минута. Втора на 1.1 секунди с три грешки е Дафинка Коева (Банско), а трета се класира Даниела Кадева (Банско) на 12.5 секунди с два пропуска. Владимир Илиев (клуб Аякс) триумфира в индивидуалната дисциплина на 20 км вчера. Той направи шест грешки в четирите стрелби и измина дистанцията за 47:12.9 минути. Втори остана Михаил Клечеров (Банско) с 3 пропуска, а трети е Красимир Анев (НСА) с 5 наказателни минути. Владимир Оряшков (НСА) спечели надпреварата при младежите на 15 км със 5 грешки на огневия рубеж и време от 45:45,6 минути. Даниела Кадева (Банско) победи на 15 км при жените. Тя допусна само две грешки и финишира за 44:22,6 минути. След нея останаха Стефани Попова (НСА) и Дафинка Коева (Банско) съответно с 4 и 7 наказателни минути. По програма в неделя предстои преследването, а в понеделник е смесената щафета.
Вратарят с български корени Александър Георгиев отива в Бъфало Сейбърс

Отборът от Националната хокейна лига (НХЛ) Бъфало Сейбърс подписа едногодишен договор със свободния агент Александър Георгиев на стойност 825 000 долара, съобщава АП.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара