НХЛ: Сейнт Луис надделя над Питсбърг след продължение

Ню Джърси претърпя катастрофално поражение

Отборът на Сейнт Луис Блус надделя над тима на Питсбърг Пингуинс с 1:0 след продължение в мач от поредния кръг в НХЛ. Голът бе дело на защитника Ерик Джонсън в 50-та секунда на овъртайма между краката на вратаря на гостите Брент Джонсън. С най-голям принос за успеха обаче бе вратарят на домакините - словакът Ярослав Халак, който спаси 31 удара и не допусна шайбата зад гърба си. В един момент и гредата помогна на Халак след изстрел на капитана на пингвините Сидни Кросби.

Ню Джърси Девълс претърпя катастрофално поражение с 1:6 срещу Бъфало Сейбърс. Изненадващо преди началото на двубоя Иля Ковалчук, който подписа 15-годишен договор с "дяволите" на стойност 100 милиона долара, бе изваден от състава и заменен от Александър Васюнов.

"Решението е мое. Това е нещо между мен и него", заяви старши-треньорът на Ню Джърси Джон Маклиън. Друго "неудачно" треньорско решение пък бе да се даде почивка на вратаря Мартин Бродьор. Дебютантът Йохан Хедберг обаче пусна четири гола за 13 минути и Маклиън се принуди да го замени с Бродьор, но вече бе твърде късно. С два гола за "сабите" се отличи Томаш Ванек, а името си сред голмайсторите записаха още Дрю Стафорд, Тайлър Майърс, Тайлър Енис и Патрик Калета.

Почетният гол за гостите отбеляза Зак Парайз. С попадение на Павел Дацюк 12 секунди преди края Детройт Ред Уингс изтръгна победа с 5:4 над Анахайм Майти Дъкс. Домакините губеха с 1:3, а по-късно и с 3:4, но успяха да направят обрат. Хенрик Зетерберг вкара два гола за червените криле, а Теему Селане реализира своя гол номер 610 в НХЛ, изравнявайки се с Боби Хъл на 15-та позиция в ранглистата за всички времена.