ОБЗОР: Детройт би Рейнджърс с гол в продължението

Вижте всички резултати и класиранията в НХЛ

Доминик Кубалик вкара гол при числено предимство 2:43 минути след началото на продължението и Детройт Ред Уингс победи Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Мат Лъф и Пиус Сутер вкараха във втората третина за Детройт, който преодоля пасив от две шайби. Моритц Зайдер записа две асистенции, а Алекс Неделкович завърши мача с 27 спасявания на вратата на Ред Уингс.

Каапо Како и Мика Зибанеджад отбелязаха попаденията за Рейнджърс в първата третина и Ярослав Халак отрази 33 удара, но вратарят вече е с баланс 0-3-1 в четирите си старта от началото на сезона. До последната загуба се стигна, след като К'Андре Милър бе наказан за за задържане 1:44 минути след началото на продължението, а Кубалик наниза победната шайба 59 секунди по-късно.

Джон Таварес вкара в последната третина и Торонто Мейпъл Лийфс записа трета поредна победа след успех с 3:1 срещу Каролина Хърикейнс. Кале Янрок и Уилям Нюландер също бяха точни за Лийфс, а Стефан Ньосен се разписа за Кейнс.

Сам Райнхарт вкара два гола в последната третина и Картър Върхеги се разписа в трети пореден мач при победа на Флорида Пантърс с 5:3 срещу Анахайм Дъкс. Брендън Монтюр пък завърши с гол и три асистенции, а Сам Бенет наниза последната шайба.

За Дъкс точни бяха Райън Стром, Адам Енрике и Исак Лундестрьом.