Олимпийска шампионка изгоря за 13 месеца заради допинг

Олимпийска шампионка изгоря за 13 месеца заради допинг

Тереза Йохауг е наказана, заради намерен клостебол в кръвта

 Олимпийската шампионка в ските-северни дисциплини Тереза Йохауг е дисквалифицирана за 13 месеца заради нарушаване на антидопинговите правила, съобщава Норвежката антидопингова агенция.

През октомври 2016-а година тест на Йохауг е дал положителен резултат и в него е открит забраненото вещество клостебол. Скиорката заявила, че то се съдържа в гланц за устни, който тя е използвала за предотвратяване на изгаряне при слънчеви бани. 

Лекарят на отбора на Норвегия по ски-бягане Фредрик Бенедиксен след този случай подаде оставка, като по този начин обяви, че поема отговорността за случая. Той добави, че сам е посъветвал Йохауг да използва този крем за устни.

Тогава самата скиорка беше отстранена за два месеца до изясняване на случая. Йохауг се явява олимпийска шампионка от Игрите във Ванкувър през 2010-а година и бронзова медалистка от последната Зимна олимпиада през 2014-а година в Сочи. Също така норвежката скибегачка седем пъти е печелила златните медали на Световните първенства, два пъти е била носителка на Световната купа и два пъти е печелила веригата Тур дьо Ски.

Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.