Отава и Вашингтон са последните два отбора, намерили място във втория кръг на плейофите в НХЛ

Кларк Макартър, който в продължение на две години се бори с травми в главата, класира тима на Отава напред

Кларк Макартър, който в продължение на две години се бори с травми в главата, класира тима на Отава Сенатърс за втория кръг на плейофите в Националната хокейна лига. Макартър бе точен 6:30 минути след началото на продължението, за да донесе успеха на Отава с 3:2 над Бостън в шестия мач от първия кръг на елиминациите. По този начин "сенаторите" спечелиха серията с 4:2 успеха.

За Отава това бе шеста поредна победа в залата на Бостън "ТД Гардън", а с голям принос за нея бе и вратарят Крейг Андерсън, който спаси 28 шайби. Другите два гола за Отава реализираха Боби Райън и Кайл Турис, докато за Бостън се разписаха Дрю Стафорд и Патрис Бержерон.

С гол на Маркус Йохансон 6:31 минути след началото на продължението шампионът в редовния сезон Вашингтон се наложи с 2:1 над Торонто като гост. По този начин столичани спечелиха серията с 4:2 успеха и също се класираха за втория етап на елиминациите.

ОБЗОР: Ванкувър се класира за полуфиналите на Западната конференция