Подготвят трасетата за Световната купа по сноуборд в Банско

Подготвят трасетата за Световната купа по сноуборд в Банско

България ще бъде представена от Радослав Янков и Александра Жекова

Започна подготовката на трасетата за стартовете за Световната купа по сноуборд, които ще се състоят на 3, 4 и 5 февруари в Банско. Това съобщи за БТА маркетинг директорът на скизона "Банско" Иван Обрейков от дружество "Юлен".

 

Трасетата в пиринския курорт за състезанията в паралелния слалом, бордъркроса и паралелния гигантски слалом са край Бъндеришка поляна и на писта "Томба" и ще са видими за всички зрители във финалната зона, уточни Обрейков. Българската федерация по ски и домакините от "Юлен" АД обявяват свободен вход на трибуните и финалната зона за дебюта на Банско в Световната купа по сноуборд. Състезанията с участието на най-добрите сноубордисти в света при мъжете и жените ще могат да бъдат гледани на живо само срещу закупен билет за кабинковата въжена линия или валидна лифт карта, уточни Обрейков.

 

България ще бъде представена в голямото спортно събитие от носителя на Големия кристален глобус в паралелните дисциплини Радослав Янков и българската прима в сноуборда - трикратната победителка в стартове за Световната купа и пета от олимпиадата в Сочи Александра Жекова. Тъй като се очаква голям зрителски интерес, в дните на стартовете ще бъде пусната и паралелна автобусна линия от Банско до Бъндеришка поляна, допълниха от дружество "Юлен". По нея ще пътуват микробуси, които ще се ползват безплатно от феновете с валидни билети за кабенковия лифт или карти за скизоната.

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.