Присадов 39-и място в гигантския слалом от Северноамериканската купа

Присадов 39-и място в гигантския слалом от Северноамериканската купа

Българинът Стефан Присадов се класира на 39-о място в гигантския слалом от Северноамериканската купа по ски-алпийски дисциплини в канадския зимен център Панорама

 

Българинът Стефан Присадов се класира на 39-о място в гигантския слалом от Северноамериканската купа по ски-алпийски дисциплини в канадския зимен център Панорама. 22-годишният Присъдов, който стартира с номер 76, завърши с общо време 2:14.47 минути след 1:07.75 минута в първия манш и 1:06.72 минута във втория. Друг българин Никола Чонгаров завърши 41-и за 2:14.56 минути (1:07.04 и 1:07.52). 
 
Победител стана 21-годишният Бренън Руби (САЩ). Той даде най-добри времена и в двата манша и финишира за 2:08.53 минути (1:03.30 и 1:05.23). Другите двама български национали Георги Георгиев и Светослав Георгиев не успяха да запишат резултат и да прибавят точки към актива си за класацията на ФИС. Георги Георгиев отпадна в първия манш, а Светослав Георгиев не успя да се класира за втория, в който попаднаха първите 60 от общо 141 стартирали.  

 

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон

Шампионът в НХЛ Флорида ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година

Шампионът в Националната хокейна лига Флорида Пантърс ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година.

Едмънтън дръпна на Далас в полуфиналите на Западната конференция в НХЛ

Кори Пери и Леон Драйзайтел записаха по гол и асистенция за победа на Едмънтън Ойлърс с 4:1 срещу Далас Старс в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Каролина намали изоставането си в плейофите в НХЛ срещу Флорида (ВИДЕО)

Мач номер 5 от серията между двата отбора е в сряда в Северна Каролина

САЩ спечели по драматичен начин световната титла по хокей на лед

САЩ стана световен шампион по хокей на лед за първи път от 92.

САЩ е световен шампион по хокей на лед

САЩ стана световен шампион по хокей на лед за първи път от 1992 г.