Радослав Янков радва деца за световния ден на снега

Радослав Янков радва деца за световния ден на снега

Световният шампион в паралелните дисциплини по сноуборд изненада малчуганите

 Носителят на Световната купа в паралелните дисциплини по сноуборд Радослав Янков зарадва децата в Банско днес за шестото издание на Световния ден на снега. След поредната си тренировка Радо се снима с новите надежди в ските и сноуборда на Бъндеришка поляна. 

Специално за 6-ото издание на Световния ден на снега концесионерът на ски зона Банско – "Юлен", пусна за поредна година лифт карта за деца до 12 г. само за 1 лев. Намалението е във връзка с глобалната инициатива на ФИС, чиято цел е да запали подрастващите за зимните спортове, ще има и за възрастни, студенти и ученици. 

Тази неделя всички могат да ползват кабинковата въжена линия срещу 10 лв., вместо съответно за 28 и 25 лв. Световният ден на снега се празнува през 2017-а година в 42 държави и в общо 500 зимни курорта и ще обхване над 800 000 деца. Мотото на Световния ден на снега „Открий, забавлявай се, изживей“ е свързано с незабравимите срещи със зимните спортове. Вчера празникът бе в Боровец, а днес освен в Банско Световният ден на снега се отбелязва и в Пампорово и в София в Южния парк. Витоша ще отбележи Световният ден на снега на 21 януари с голям зимен фест пред хижа "Алеко", който ще е част от календара на София 2018 европейска столица на спорта.

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.