Руснак и шведка победиха в спринтовете във Вал Мющайр

Руснак и шведка победиха в спринтовете във Вал Мющайр

Българинът Веселин Цинзов се класира на 58-о място в квалификациите

Руснакът Сергей Устюгов спечели спринта от Световната купа по ски-бягане във Вал Мющайр, Швейцария), първо състезание от веригата "Тур дьо ски".

 

Устюгов, който беше най-бърз и в квалификациите, триумфира убедително на финала, след преодоля трасето от 1,5 километра в свободен стил за 3:00.50 минути, за да запише седмата победа в кариерата си и втора за сезона.

 

Втори на 2.03 секунди завърши Федерико Пелегрино (Италия), а трети на 2.80 секунди се нареди Фин Хааген Крог (Норвегия). Лидерът за Световната купа Мартин Йонсруд Сундби (Норвегия) се нареди четвърти на 3.52 секунди.

 

Българинът Веселин Цинзов се класира на 58-о място в квалификациите с 3:16.62 минути и не попадна сред първите 30, които се състезаваха във финалите. Другият българин в надпреварата Йордан Чучуганов завърши на последното 85-о място за 3:29.79 минути.

 

Сундби остана на върха на генералното класиране след 10 от 32 старта с 590 точки, следван от Крог с 455 точки и Емил Иверсен (Норвегия) с 354 точки. Цинзов е 75-и със 17 точки.

 

Спринтът при дамите премина без българско участие, а най-бърза на финала с време 3:26.27 минути беше най-добрата от квалификациите Стина Нилсон от Швеция, която записа първи успех за сезона и общо шести в кариерата си.

 

Втора с изоставане от 2.48 секунди се класира олимпийската шампионка в дисциплината от Сочи 2014 Майкен Касперсен Фала (Норвегия), а трета на 6.47 секунди финишира лидерката за Световната купа Хайди Венг също от Норвегия.

 

Венг вече има 697 точки след 10 от 32 състезания за сезона и увеличи аванса си на върха на 44 точки пред сънародничката си Ингвилд Флугстад Йостберг, която днес завърши седма. Финландката Криста Пармакоски е трета в подреждането с 479 точки.

 

Състезанията от веригата "Тур дьо ски" продължават утре с масовите стартове на 10 километра класически стил при мъжете и на 5 километра класически стил при жените. 

Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.