Сани Жекова завърши сезона с пето място

Българката завърши осма в крайното генерално класиране

Българката Александра Жекова завърши сезона за Световната купа по сноуборд с пето място в дисциплината сноубордкрос в швейцарския зимен център Вейзона.

Победителка в състезанието днес стана 21-годишната французойка Шарлот Банк, която спечели за втори път в кариерата си.

Челната тройка допълниха олимпийската шампионка Ева Самкова от Чехия и Микела Мойоли от Италия.

Така Самкова си осигури Световната купа в дисциплината с 5170 точки, след като записа две победи и три втори места в седемте старта от сезона.

Тя детронира миналогодишната носителка на Големия кристален глобус Мойоли, който завърши втора с 4490 точки. Трета се нареди Бел Блокхоф от Австралия с 4060 точки.

Жекова достигна до два финала през кампанията, но не успя да запише нито един подиум и завърши осма в крайното генерално класиране с 2380 точки.

Пиер Волтие от Франция спечели последния старт в сноубордкроса при мъжете и с 4450 точки защити титлата си за Световната купа. Той заслужи Кристалния глобус в дисциплината за пети път в кариерата си.