САЩ оглави класирането в група "А" на световното по хокей

САЩ оглави класирането в група "А" на световното по хокей

Американците са с актив от 12 точки след успех над приятната изненада на турнира в Кьолн - Латвия

Съединените щати оглавиха класирането в група "А" на световното първенство по хокей на лед, след като победиха с 5:3 приятната изненада на турнира в Кьолн - Латвия.

Американците са с актив от 12 точки, а Русия може да си върне позицията по-късно днес, когато играе срещу предпоследния в класирането Словакия.

Латвийците водеха с 3:1 до средата на втората третина с голове на Елвис Мерзликинс, Каспарс Даугавинс и Оскарс Цибулскис, но Ник Бюгстад и Джони Годро добавиха по едно попадение към това на Джей Ти Компър по-рано в мача и изравниха резултата. Андрю Коп се разписа 3:12 минути преди финалната сирена за 4:3 в полза на Щатите, а Дилан Ларкин добави последната шайба във вратата на латвийците на празна мрежа.

Денят беше особено тежък за вратаря на американците Конър Хелебюк, който спаси 33 удара, 15 от които в третата част. Финландия победи с 3:2 след продължение Норвегия и измести съперниците си от четвъртото място на класирането в група "Б" в Париж. Андреас Мартинсен изравни за норвежците само 29 секунди преди края, но Маркус Ханикайнен отбеляза победната шайба след 1:55 минути игра в решаващата част.

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии

Марко Одермат спечели гигантския слалом в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

От Световната купа по ски алпийски дисциплини

Австрийката Юлия Шайб спечели втория гигантски слалом в Мон Тремблан (ВИДЕО)

Тя записа общо време от двата манша 2:13.00 минути

Страхотен Зографски 6-и във Висла (ВИДЕО)

Българинът постигна ново престижно класиране в Световната купа по ски скок

Владимир Илиев с 26-о място в преследването за Световната купа по биатлон

Кентен Фийон Майе ликува в Йостерсунд

Българките извън топ 30 в преследването на 10 км от Световната купа по биатлон

Лиза-Тереза Хаузер триумфира в Йостерсунд, Милена Тодорова с 31-во място

Владимир Зографски пети в квалификацията на СК във Висла

Същинското състезание е по-късно днес

Малена Замфирова и Радослав Янков отпаднаха на осминафиналите в паралелния слалом в Милин

Победител стана Мирко Феличети

Владимир Илиев 17-и на СК по биатлон

Норвежкият биатлонист Йохан-Олав Ботн спечели спринта на 10 км в шведския зимен център Йостерсунд, валиден за Световната купа.