Шампионът Фуркад с нова победа

Шампионът Фуркад с нова победа

Французинът остави Ландертингер и Свендсен зад себе си на масовия стар в Ханти-Мансийск

Носителят на Световната купа по биатлон Мартен Фуркад записа десета победа за сезона, след като спечели масовия старт на 15 километра в руския зимен център Ханти-Мансийск. Фуркад допусна само една грешка при втората си стрелба от положение легнал и финишира за 41:51.4 минути, за да завърши сезона по перфектен начин. С това 24-годишният французин, световен шампион в дисциплината от Руполдинг 2012, взе общо 24-а победа в кариерата си за Световната купа. 

На второ място на 13.9 секунди завърши австриецът Доминик Ландертингер, който също направи само един пропуск, но при първата си стрелба от положение прав. Трети с изоставане на 17.3 секунди завърши Емил Хегле Свендсен (Норвегия). Норвежецът, която е световен шампион от Ханти-Мансийск 2011, свали 19 от 20 мишени на огневия рубеж. 

Действащият световен първенец от Нове Место 2013 Тарей Бьо (Норвегия) допусна по една грешка при стрелбите си от положение прав и финишира седми на 20.5 секунди зад Фуркад. В дисциплината нямаше българско участие. Мартен Фуркад спечели Световната купа за втора поредна година с 1248 точки в крайното генерално класиране. Втори остана Свендсен със 827 точки, а трети се нареди Ландертингер със 715 точки. От българите Красимир Анев завърши 38-и с 222 точки, Илиев е 44-и със 156 точки, а Михаил Клечеров е 89-ми с 12 точки.


Крайно класиране в масовия старт на 15 км:
1. Мартен Фуркад (Франция) - 41:51.4 минути (0+1+0+0)
2. Доминик Ландертингер (Австрия) - 42:05.3 (0+0+1+0)
3. Емил Хегле Свендсен (Норвегия) - 42:08.7 (0+0+1+0)
4. Тим Бърк (САЩ) - 42:09.0 (0+0+1+0)
5. Симон Едер (Австрия) - 42:09.8 (1+0+0+0)
6. Симон Фуркад (Франция) - 42:10.0 (1+0+1+0)

Крайно генерално класиране за сезон 2012/2013:
1. Мартен Фуркад - 1248 точки
2. Свендсен - 827
3. Ландертингер - 715
4. Яков Фак (Словения) - 709
5. Андреас Бирнбахер (Германия) - 691
6. Евгений Устюгов (Русия) - 677
- - -
38. Красимир Анев (България) - 222
- - -
44. Владимир Илиев (България) - 156
- - -
89. Михаил Клечеров (България) - 12 

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон

Шампионът в НХЛ Флорида ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година

Шампионът в Националната хокейна лига Флорида Пантърс ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година.