Щефан Крафт все по-близо до световната купа в ски-скока

Щефан Крафт все по-близо до световната купа в ски-скока

В генералното класиране австриецът има актив от 1565 точки и води с 86 пред Камил Стох (Полша)

Двукратният световен шампион Щефан Крафт победи в ски-скока в Планица (Словения) и е съвсем близо до спечелване на Световната купа в дисциплината.

Австриецът направи опити от 243.0 и 240.5 метра и има общо 490.2 точки, поздравявайки се със седма победа за сезона и общо 11-а в неговата кариера. На втора позиция в Словения е германецът Андреас Велингер с 480.4 точки след два опита от 235 метра. Маркус Айзенбихлер (Германия) се нареди трети с 461.8 точки (243.5 и 236 метра).

В генералното класиране за Световната купа лидерът Крафт има актив от 1565 точки и води с 86 пред Камил Стох (Полша), който завърши на четвърто място в Планица. Крайното класиране за сезона ще бъде решено в неделя на същата шанца.

Щефан Крафт води и за малката Световна купа в ски-полетите, като има с 92 точки повече от Андреас Велингер.

В събота ще се проведе отборен ски-скок в Планица.

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.