Старих спечели европейската титла на 15 километра индивидуално

29-годишната рускиня завърши с време 44:24.7 минути и не допусна нито една грешка при стрелбата

Рускинята Ирина Старих спечели европейската титла в дисциплината 15 километра индивидуално на европейското първенство по биатлон, което се провежда в Полша.

29-годишната биатлонистка завърши с време 44:24.7 минути и не допусна нито една грешка при стрелбата. Старих е европейска шампионка в спринта на 7.5 километра от Банско 2013.

На втора позиция финишира нейната сънародничка Светлана Слепцова. Олимпийската и световна шампионка допусна един пропуск при стрелбата и е на 1.03 минути след шампионката.

Трета в крайното класиране се нареди украинката Анастасия Меркушина, която направи един пропуск в стрелбата завърши на 1.05 минути след Ирина Старих.

Българката Емилия Йорданова остана на 45-о място след шест пропуска при стрелбата и време с осем минути по-слабо в сравнение с това на шампионката Старих.

Дафинка Коева фишинира 51-ва с пет грешки, докато Даниела Кадева е 67-ма с 6 грешки в стрелбата. Стефани Попова завърши на 71-ва позиция в крайното класиране също с 6 грешки в 4-те стрелби. Петата българка Десислава Стоянова не стартира в състезанието.
ОБЗОР: НХЛ ще има нов шампион