Стефан Георгиев спечели отново слалома за купа "Пампорово"

Стефан Георгиев спечели отново слалома за купа "Пампорово"

При жените също нямаше изненади и победителката в гигантския слалом Мария Киркова взе днес и купата в слалома

Най-опитният български скиор Стефан Георгиев даде най-добро време от двата манша в слалома за купа "Пампорово" днес. На писта "Стената" софиянецът постигна общо време от 1:42,99 мин. Втори остана Деян Тодоров с 1:43,40 мин., а трети е Антонио Ристевски (Мак) с 1:43,84 мин. С днешната си победа Стефан Георгиев повтори успеха си на Купа "Пампорово" от миналата година, когато отново стана първи, следван от Деян Тодоров.

При жените също нямаше изненади и победителката в гигантския слалом Мария Киркова взе днес и купата в слалома с 1:48,08 мин. Сребърният медал в днешното състезание за Купа "Пампорово" е за Диана Симеонова с 1:59,37 мин., следвана от Ана Афродити от Гърция с 2:00,16 мин.

Състезанията за купа "Пампорово" - слалом и гигантски, за втора поредна година бяха валидни за ФИС, като тазгодишната Купа "Пампорово" беше и генерална репетиция за стартовете от Европейската купа, които ще се проведат на същата писта през 2012 година след 25 годишно прекъсване. Организатори на стартовете бяха "Пампорово" АД и Българска федерация ски.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА