Триумфално завръщане за фигуриста Евгени Плюшченко

Триумфално завръщане за фигуриста Евгени Плюшченко

Олимпийският шампион по фигурно пързаляне Евгени Плюшченко (Русия) се завърна в спорта след тригодишно прекъсване. Това стана на втория турнир за сезона от сериите Гран При в руската столица Москва. Плюшченко, двукратен световен и трикратен европейски шампион, се отказа от спорта, след като спечели титлата на зимните Игри в Торино (Италия) през 2006-а година

Олимпийският шампион по фигурно пързаляне Евгени Плюшченко (Русия) се завърна в спорта след тригодишно прекъсване.
Това стана на втория турнир за сезона от сериите Гран При в руската столица Москва. Плюшченко, двукратен световен и трикратен европейски шампион, се отказа от спорта, след като спечели титлата на зимните Игри в Торино (Италия) през 2006-а година.
    
Пред родна публика в Москва Плюшченко показа, че е с класа над съперниците и поведе убедително в класирането след кратката програма. Той получи оценка от 82.25 точки -  43.80 точки за техника и 38.45 точки за изпълнение. 
    
Плюшченко има амбиции да защити олимпийската си титла на Игрите във Ванкувър през февруари догодина. С около 7 точки изоставане втори засега е Такахиро Козука (Япония) - 75.59 точки, а трети - Джони Уеър (САЩ) със 72.57 точки.
    
При танцовите двойки след задължителния танц - танго романтика поведоха американците Мерил Дейвис и Чарли Уайт с 37.87 точки. Втори са Анна Капелини и Лука Ланоте (Италия) с 32.73 точки, а трети - Екатерина Рублева и Иван Шефер (Русия) с 30.33 точки.
    
По-късно днес е кратката програма при спортните двойки и при жените, както и оригиналния танц при танцовите двойки.
    

Утре състезанието завършва. 

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).