В ОБЕРХОФ: Йоханес Тингес Бьо с 51-а победа в кариерата си

Носителят на Кристалния глобус за последните два сезона спечели спринта на 10 км от Световната купа по биатлон

Носителят на Кристалния глобус за последните два сезона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) спечели спринта на 10 км от Световната купа по биатлон за мъже в германския зимен център Оберхоф.

27-годишният Бьо измина трасето за 24:43.6 минути и повали всичките 10 мишени. За него това е трети успех за сезона (всичките в спринта) и 51-и индивидуален в кариерата му.

"Великолепно състезание за мен. Беше много по-тежко от предишния спринт тук, след финала бях доста изморен. Стрелях много добре и се радвам, че спечелих тази победа. Всеки се стреми да стреля чисто", каза Бьо след успеха.

Втори на 12.4 секунди без грешка в стрелбата финишира друг норвежец - Стурла Холм Легрейд.

Олимпийският шампион в спринта от Пьончан 2018 Арнд Пайфер (Германия) се нареди трети на 27.9 секунди без пропусната мишена.

Състезанието премина без българско участие, тъй като шестима от националите са заразени с COVID-19.

В класирането за Световната купа след 12 старта продължава да води Йоханес Тингес Бьо с 582 точки, пред Стурла Холм Легрейд с 535 точки, Йоханес Дале с 474 точки, Тарей Бьо с 451 точки и други.

Владимир Илиев е 50-и с 29 точки, а Димитър Герджиков - 77-и с 2 точки.

За малката световна купа в спринта след шест състезания начело е Йоханес Тингес Бьо с 319 точки, следван от Йоханес Дале с 258 и Стурла Холм Легрейд с 236 точки. Илиев и Герджиков са съответно 69-и с 4 точки и 71-и с 2 точки.

Световната купа в Оберхоф продължава със спринта на 7.5 км за жени в четвъртък.