ВАС даде картбланш на "Витоша ски" да продължи плана си за модернизация

ВАС даде картбланш на "Витоша ски" да продължи плана си за модернизация

Съдът отказа недоволството на природозащитниците

Петчленен състав на Върховния административен съд (ВАС) окончателно се произнесе по спора за екологичната оценка на проекта за модернизация на „Туристическа и ски-зона Алеко“, съобщиха от „Витоша ски“ АД.

Съдът е потвърдил решението на тричленния състав, което е в полза на дружеството, стопанисващо ски-съоръженията в природния парк.

Решението дава възможност на инвеститора съвместно с Министерството на околната среда и водите (МОСВ), Столичната община и Изпълнителната агенция по горите да продължи разработването на плана.

Проектът предизвика недоволството на природозащитниците, а през октомври 2009 г. министърът на околната среда и водите Нона Караджова отмени становището по екологична оценка на директора на РИОСВ-София за съгласуване на Специализирания подробен устройствен план (СПУП) на туристическа и ски зона “Алеко”.

Миналата година от дирекцията на Природен парк Витоша съобщиха, че резултатите от доклада от предварителната оценка за очакваното екологично въздействие от реализирането на специализирания подробен устройствен план (СПУП) за туристическата и ски зона са „изключително обезпокоителни“.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА