Вашингтон унижи шампиона Питсбърг със 7:1 (ВИДЕО)

Вашингтон унижи шампиона Питсбърг със 7:1 (ВИДЕО)

За капак вратарят на Пингуинс Мат Мъри се контузи, след като съотборник го удари със стик в главата

Шампионът в Националната хокейна лига Питсбърг Пингуинс претърпя унизително поражение с 1:7 като гост на Вашингтон Кепиталс в мач от поредния кръг на редовния сезон. Шведският национал Никлас Бекстрьом изигра изключително силен мач за домакините, като записа 2 гола и прибави 3 асистенции. С два гола се отличи и Ти Джей Оши, който откри резултата в осмата минута на мача, въпреки че тимът му бе с човек по-малко на леда. Две минути преди края на първата част Бекстрьом удвои, а секунди преди изтичането на 20-те минути Оши покачи на 3:0. Димитри Орлов вкара четвърти гол за Вашингтон през втората част, а през третата третина Джъстин Уилямс и Александър Овечкин доведоха резултата до 6:0. Фил Кесъл върна един гол за Питсбърг, но само 30 секунди по-късно Бекстрьом оформи крайното 7:1 с втория си гол в мача.

Проблемите на Питсбърг обаче не свършиха само с поражението, след като вратарят Мат Мъри напусна леда, след като бе ударен от съотборника си Евгени Малкин със стик в главата. След края на двубоя младият страж на "пингвините" заяви, че е добре и състоянието му не е толкова тревожно.

В другия двубой от тази нощ Калгари се наложи над Аризона с 2:1 след продължение. Михаел Фролик отбеляза победния гол за Калгари 49 секунди след началото на продължението. Преди това Фролик асистира на Матю Ткъчак за изравнителсния гол на Калгари в началото на третия период. За Аризона точен бе Тобиас Ридер секунди преди края на втората част.

Вратарят с български корени Александър Георгиев отива в Бъфало Сейбърс

Отборът от Националната хокейна лига (НХЛ) Бъфало Сейбърс подписа едногодишен договор със свободния агент Александър Георгиев на стойност 825 000 долара, съобщава АП.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара