Владимир Илиев стана европейски шампион по биатлон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Владимир Илиев стана европейски шампион по биатлон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Красимир Анев спечели бронз

Владимир Илиев спечели златен медал от европейското първенство по биатлон в Полша. 29-годишният състезател от Троян триумфира в спринта на 10 километра, а Красимир Анев допълни страхотното българско представяне в Душники Здруй с бронзов медал.

 

За Анев това е второ отличие от шампионата след среброто в индивидуалния старт на 20 километра и общо шесто от европейски първенства в кариерата му. За Илиев медалът е втори след сребърния в индивидуалното в Отепя през 2015 г.

 

Новият европейски шампион в спринта направи една грешка във втората си стрелба, но с втори най-добър бегови резултат финишира за 22:31.8 минути. Той изпревари с 4.9 секунди завършилия без грешка Александър Логинов.

 

Руснакът, който в четвъртък спечели титлата в индивидуалното, днес излезе с 4.1 секунди аванс пред Илиев след последната стрелба, но загуби 9 секунди от българския биатлонист по последната обиколка.

 

Анев свали всичките десет мишени и финишира с изоставане от 16.7 секунди от своя сънародник. Той се пребори за бронзовия медал, след като изпревари с шест десети от секундата един от най-добрите ски бегачи в Световната купа - Андрейс Расторгуевс.



Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).