Йохан Олсон стана световен шампион по ски-бягане на 50 метра - класически стил

Йохан Олсон стана световен шампион по ски-бягане на 50 метра - класически стил

Шведът Йохан Олсон стана световен шампион по ски-бягане за мъже на 50 километра - класически стил, което бе последният старт на световното първенство по ски-северни дисциплини в Италия

Шведът Йохан Олсон стана световен шампион по ски-бягане за мъже на 50 километра - класически стил, което бе последният старт на световното първенство по ски-северни дисциплини в Италия. Олсон, 32-годишен, който вече бе спечелил сребърен медал в бягането на 15 километра, за първи път в своята кариера стана световен шампион.

Йохан Олсон донесе и единствения златен медал на Швеция от световното първенство, което завърши днес. Олсон проведе блестящо състезание, като поведе в класирането още след 10-ия км. Шведът и Дарио Колоня се движеха дълго време заедно в челото на класирането, но швейцарецът падна заради загуба на концентрация и продължи състезанието с основната група.

Олсон продължи да води сам колоната и в крайна сметка стигна заслужено да златното отличие. Дарио Колоня спечели сребърното отличие, а бронзът бе за Алексей Полтранин (Казахстан).

Класиране на ски-бягане на 50 километра-класически стил, за мъже:

1. Йохан Олсон /Швеция/ - 2:10,41,4 часа

2. Дарио Колоня /Швейцария/ - на 0,12,9 минути

3. Алексей Полтранин /Казахстан/ - на 0,16,8 минути

4. Александър Легков /Русия/ - на 0,19,5 минути

5. Елдар Рнинг /Норвегия/ - на 0,20,2 минути

6. Торд Асле Гердален /Норвегия/ - на 0:32,3 минути.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон

Шампионът в НХЛ Флорида ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година

Шампионът в Националната хокейна лига Флорида Пантърс ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година.