Жан-Баптист Гранж пръв покори Банско (видео)

Жан-Баптист Гранж пръв покори Банско (видео)

Българинът Георги Георгиев със силно представяне

Жан-Баптист Гранж спечели слалома от суперкомбинацията на Световната купа за мъже в Банско, предаде специалният пратеник на Novsoprt.com. Французинът бе повече от стабилен в първото спускане и нямаше кой да го спре. Той спря хронометрите с време 59.64 секунди. Така световният шампион от Грамиш Патерхикен се превръща във фаворит, въпреки че втората му дисциплина – супергигантският слалом, е по-трудната от двете за него.

Втората позиция за момента заема германец номер 1 в ските – Феликс Нойройтер. Фенът на Байерн Мюнхен изостана с 28 стотни от Гранж.

Трети малко изненадващо се класира италианецът Манфред Моелг, който първоначално свали от втората позиция хърватския жребец Ивица Костелич, но впоследствие и той бе изпреварен. Костелич, който е четвърти, пък бе подкрепян от бурна агитка от неговия фенклуб.

Американецът Тед Лигети е 9-и, а Кристоф Инерхофер 11-и.

Много добро спускане направи и българинът Георги Георгиев. Нашият представител завърши на 17-а позиция – на 2,05 секунди от лидера. Талантът ни започна много добре слалома, но намали леко темпото в края, за да не допусне някоя глупава грешка. Той бе бурно подкрепян от българската публика. Никола Чонгаров завърши на 40-а позиция, а Светослав Георгиев не успя да завърши.

На основната трибуна лека полека местата се запълниха. Колоритни българи подкрепяха своите, а чуждите туристи, почиващи в зимния център, не пропуснаха да подкрепят своите скиори.

Пред трибуните имаше много щандове, както и игри. На специална шатра пък се продаваха различни атрикули с логото на Банско и Първа инвестиционна банка за спомен от голямото събитие.

Цяла нощ над Банско валя сняг. Пистата обаче бе перфектно подготовена, както тази за състезанието, така и тези за туристите. Малко преди старта на слалома времето стана благосклонно към зрители и организатори и макар че не бе слънчево, тихо приветстваше началото на състезанието.

Доста известни личности подкрепиха състезанието. Свилен Нейков, Александър Краваров, други министри и даже Маргарита Бербатова гледаха от VIP трибуната спускането.

Вторият манш, който ще е в дисциплината супергигантски слалом, започва в 14.00 часа.
 

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.