Женската щафета на България завърши на 12-о място на Световната купа по шорттрек в Дрезден

Женската щафета на България завърши на 12-о място на Световната купа по шорттрек в Дрезден

На четвъртфиналите квартетът на България финишира на четвърто място в трета серия

Женската щафета на България завърши на 12-о място на Световната купа по шорттрек в германския град Дрезден. Българките в състав Румяна Димитрова, Катрин Маноилова, Зорница Пенчева и Рая Захариева преодоляха сериите на 3000 метра, след като се класираха на второ място в трета с време 4:25.501 минути. Пред тях е отборът на Канада, а на трета позиция остана САЩ.

На четвъртфиналите квартетът на България финишира на четвърто място в трета серия с 4:27.268 минути, след отборите на Канада, Република Корея и Италия. Така българките не успеха да продължат на полуфиналите и заемат 12-а позиция в класирането.

При мъжете на 5000 метра щафетата на България остана на предпоследното 18-о място. Димитър Георгиев, Клаудио Насри, Цветан Цанков и Даниел Застругов завършиха на четвърто място в първа серия със 7:05.280 минути. Българите се наредиха зад съставите на Унгария, Казахстан и Германия.

Световната купа по шорттрек в Дрезден продължава в събота и неделя.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА