България завърши на трето място на европейското отборно първенство втора дивизия в Рига

Българските национали по лека атлетика завършиха на трето място в Европейското отборно първенство (втора лига) в Рига (Латвия).

Българските национали по лека атлетика завършиха на трето място в Европейското отборно първенство (втора лига) в Рига (Латвия). Българският тим събра 192 точки от 40 дисциплини. Първото място е за Латвия с 206,5 точки пред втория Швейцария с 206. Първите два тима се качват в първа лига за 2015 година, а последните два отпадат в трета лига. България запазва мястото си във втора лига за догодина.

В днешния втори състезателен ден българските атлети постигнаха 5 победи. След успеха си вчера на 100 м и второто място с щафетата на 4 х 100 м днес Ивет Лалова завърши първа и на 200 м с 22,9 м (+2,1 м/сек). Другите ни успехи са на Митко Ценов (3000 м с пр. 8:45,55 мин), Радослава Мавродиева (гюле -17,80 м личен рекорд за сезона), Румен Димитров (троен скок 16,77 м +3,1 м/сек) и щафета на 4 х 400 м (Теодора Коларова, Ваня Стамболова, Катя Христова, Мария Данкова – 3:37,04 мин). За Стамболова успехът също е втори в Рига, след този в събота на 800 м. В скока на височина Венелина Венева –Матеева зае второ място със 185 см. На диск Росен Карамфилов е трети с 52,92 м. На 200 м Петър Кременски финишира трети с 21,22 сек. В събота успехи за България постигнаха Ивет Лалова (100 м), Ваня Стамболова (800 м) и Силвия Дънекова (3000 м с пр.).

„Определено съм доволен от представянето на българския отбор в Рига. Искам да поздравя нашите момчета и момичета, защото е възможно да не с класираш напред в едно състезание, но лошо е когато не се бориш докрая. А в Рига те се бориха мъжки. Почти всички топ атлети на които разчитаме на силно представяне на европейското на открито в Цюрих през август показаха адекватна за този период форма. Положителното в Рига бе, че освен доста победители имаме и много атлети, които си направиха лични резултати”, каза президентът на БФЛА Добромир Карамаринов.