Черно море претърпя загуба в началото на подготовката

Шкендия потопи „моряците” с 2:0 в Банско

Черно море стартира със загуба лятната си подготовка.  Футболистите на старши треньора Александър Станков загубиха от македонския Шкендия с 0:2. Двубоят се проведе в Банско, където варненци са на лагер, а срещата бе наблюдавана от наставникът на Локомотив (Пловдив) Емил Велев.

В 19-ата минута пред Черно море се откри страхотна възможност да открие резултата. Тогава Бакари центрира много добре към Коконов, той овладя и отправи силен удар, но стражът на съперника успя да избие.

Първият гол падна във 22-ата минута, когато Георги Китанов остана безпомощен след удар от около 25 метра.

До края на първото полувреме „моряците” играха стабилно и атакуващо, но Коконов и Божилов се разминаха с гола.

Вторият гол за Шкендия падна в 69-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Зад топката застана Усейни, който с мощен удар не остави шансове на Китанов.