Тотнъм обърна лидера в Чемпиъншип Нотингам за 3:1 (ВИДЕО)

Уест Бромич също се класира напред след мач с два пълни обрата срещу Хъл Сити

Тотнъм превъзмогна гол пасив и успя да победи лидера в Чемпиъншип Нотингам с 3:1 на „Уайт Харт Лейн” в третия кръг на турнира за Купата на Лигата.

Бен Озбърн удари греда за гостите през първата част и ясно заяви техните намерения.

В 61-ата минута двукратният шампион на Европа поведе, след като Ларс Велдийк центрира, а Джордж Грант оплете в мрежата зад резервния страж на „шпорите” Дорис де Врийс.

Влезлият като резерва за домакините Райън Мейсън изравни с прекрасен удар от разстояние в 72-ата минута след пас на дошлия от Суонзи през лятото Бен Дейвис.

7 минути преди края Роберто Солдадо отклони удар на Андрос Таунзънд и Тотнъм осъществи пълен обрат.

Хари Кейн сложи точка на спора в 90-ата минута, след като Ламела му подаде и лондончани продължават напред в 4-ия кръг на турнира.

На „Дъ Хоутърнс” едва малко под 11 000 зрители видяха драматична победа на техния Уест Бромич с 3:2 над Хъл Сити в един сблъсък на отбори от Премиършип в същата фаза на турнира.

Новата лятна попупка – нигериецът Браун Идейе даде аванс на „дроздовете” след четвърт час. Голмайсторът обаче се контузи и в 21-ата минута бе заменен от ветерана Йоргос Самарас.

В края на първата част Роби Брейди прати удобно центриране и Том Инс изравни.

5 минути след паузата Бен Арфа, който напусна Нюкасъл и заигра при „тигрите”, намери Роби Брейди и той обърна мача – 2:1 за Хъл.

Драмата дойде в края с два гол за три минути в мрежата на гостите.

Първо бранителят Гарет Маколи се възползва от меле след корнер и изравни, а две минути преди края Варела пусна за Саидо Бераино и резервата прати Уест Бромич в следващия 4-и кръг.