Марек е без победа над Левски от 35 години

Еньо Кръстовчев е бил най-резултатен за "сините" в Дупница

* За първи път двата съперника играят в Дупница на 11 юни 1949 година. Срещата завършва с победа на Левски с 3:1, като головете за гостите отбелязват Анг.Петров - Чори, Б. Цветков - Жук и Арс. Димитров.

* Първата си победа на стадион "Бончук" домакините постигат на 28 май 1961 година - 1:0 след гол на Д.Контев в 34 минута.

* Две са най-изразителните победи на домакините - с по 3:0 на 24 юни 1962 и 25 септември 1964 г.

* Първото равенство е регистрирано на 24 ноември 1963 г. -1-1. Г. Стоянов открива за домакините в 30 минута, а Ал.Борисов изравнява за гостите в 63 минута.

* Най-много голове - 4, за Марек в Дупница е отбелязал С. Костадинов, а 2 - Б. Манов.

* За Левски най-резултатни в Дупница са били: 4 -Ен. Кръстовчев, 3 - Хр. Илиев-Патрата, Ем. Ангелов-Бабангида и Г. Иванов-Гонзо.

* Най-често получените в Дупница резултати са: 1:0-6 пъти (2 за Марек и 4 за Левски), 1:1-6 пъти и 2:1 -4 пъти (2 за дупничани и 2 за сините).

* Последната победа на Марек е отпреди 35 години - на 27 октомври 1979 година с 2:1.

* В 28 мача са отбелязани 78 гола, средно по 2.78 на мач.

* През първите полувремена са отбелязани 37 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 41 гола.

* 4 гола в един мач реализира Ен. Кръстовчев от Левски при победата на сините с 4:0 на 9 април 2008 г.

* Автори на хеттрик от сините са Ем. Ангелов и Г. Иванов при победата на Левски с 8:0 на 9 септември 2006 г.

* Един автогол в полза на сините си е направил Г. Сапинев от Марек.

* За Марек са отсъдени 2 дузпи, като една е реализирана от Ем. Кючуков, а другата е пропусната от Ас. Томов.

* За Левски са отсъдени 5 дузпи, като 2 са реализирани от Д. Телкийски, а една от Ричард, а 3 са пропуснати - от Д. Телкийски, Ричард и Ен. Кръстовчев.

* Един мач се е играл при закрити врати - победата на Левски с 8:0 на 9 септември 2006 г.

* Левски има една служебна победа с 3:0 през шампионата през 1953 година поради изхвърлянето на Марек от А група (инциденти с публиката на домакините след мач с Миньор Перник).

* За Левски са се разписали 3 легионери: С. Симонович, Ек. Джайеоба и Ричард.

* През октомври са се играли 2 мача и Марек побеждава и в двата -през 1977 г. с 1:0 и през 1979 г. с 2:1.

* За главния съдия Георги Игнатов това ще е среща № 53 в А група.

* На Марек столичанинът е свирил 2 срещи, които те са загубили с 0:1.

* Арбитърът от София е ръководил 6 срещи на Левски, в които сините имат 6 победи.

ОФИЦИАЛНО: Локо Пловдив обяви Любослав Пенев

Официалното представяне на Любослав Пенев пред медиите ще се състои на 17 юни от 17:00 часа