Нов води атаката на Левски в реванша срещу Хасково

"Сините" спечелиха първата среща с 3:0 и почти сигурно се класираха за 1/2-финалите в Купата на България

Сериозно променен състав в реванша с Хасково днес. В първия двубой сините убиха интригата, след като спечелиха с 3:0. Затова треньорът Стойчо Стоев е решил да запази голяма част от основните футболисти за сблъсъка с Лудогорец в неделя, който е с ключово значение в битката за топ 6.

Очаква се почивка да получат румънецът Нину, Веселин Минев и Валери Домовчийски. Тримата ще останат на пейката в началните минути. При това положение Стоев смята да заложи на върха на атаката на последното ново попълнение Лукаш Гикевич. Досега полякът не е попадал сред стартовите единайсет. Той се появи като резерва и в двата предишни мача с Хасково, като записа 47 минутиu един гол. В атака 27-годишният футболист най-вероятно ще си партнира с Либан Абди, Радослав Цонев и Божидар Краев. Възможно е последният също да получи почивка и да остане на пейката. В случай че това стане, то като дясно крило може да се появи Борислав Цонев, който доскоро лекуваше контузия.

Освен в предни позиции Стоев смята да направи сериозни промени и в дефанзивен план. Пред Пламен Илиев най-вероятно ще действат Борислав Стойчев и Аймен Белаид. Това ще бъде и първа поява за тунизиеца през пролетния полусезон. На левия фланг на отбраната ще започне младокът Мики Орачев, а отдясно ще е новото попълнение Александър Александров.

В сметките на треньора за гостуването в Хасково попаднаха и младоците Галин Ташев и Владислав Мисяк.

Вероятни състави:

Хасково: Акалски, К. Крумов, Марем, Т. Трифонов, Еуженио, Д. Алексиев, М. Райнов, Лозев, Узунов, Маламов, Долапчиев.
Левски: Пл. Илиев, Орачев, Б. Стойчев, Белаид, С. Александров, Ст. Велев, Гаджев, Абди, Р. Цонев, Краев, Гикевич.