Четири отбора са с равен брой точки на върха в Аржентина

Лидер с 21 точки е Сан Лоренсо, със същия актив са Бока Хуниорс, Ривър Плейт и Росарио Сентрал

Четири отбора са с равен брой точки на върха в класирането след деветия кръг на футболното първенство на Аржентина. Бока Хуниорс завърши 0:0 с Нуева Чикаго и има 21 точки, но е на втора позиция с по-малко победи. Отборът на Бока Хуниорс не успя да отбележи гол за пръв път тази година във всички турнири.

Лидер с 21 точки е Сан Лоренсо, който в събота спечели с 1:0 срещу Индепендиенте с гол на Ектор Виялба в 44-а минута. Със същия актив са Ривър Плейт и Росарио Сентрал. Ривър Плейт спечели гостуването си на Архентинос Хуниорс с 2:1 и записа четърти пореден успех. Ветеранът Фернандо Кавенаги откри резултата за гостите в 33-а минута, но в 58-а Лаутаро Риналди изравни.

Резервата Лукас Бойе донесе успеха на Ривър Плейт след малко повече от час игра. В събота Росарио Сентрал се наложи с 2:1 над Сан Мартин. В друга среща от кръга Ланус победи с 2:1 Банфийлд като гост в мач с четири червени и седем жълти картона. Лаутаро Акоста и Оскар Бенитес бяха изгонени за тима на Ланус, а за домакините от игра бяха отстранени Серхио Витор и Рикардо Ноир през първото полувреме. Ланус прекъсна серията си от две загуби, а Банфийлд загуби след три поредни победи.