Баскетболният Берое приключи редовния сезон с убедителна победа

Следващата седмица „зелено-белите” ще срещнат в първи четвъртфинален плейоф тима на Рилски спортист

Отборът на Берое завърши редовния сезон в Националната баскетболна лига с убедителна победа над тима на Черноморец Бургас със 104:57, в мач от последния 27-и кръг. С постигнатия успех старозагорци записаха един от най-силните си сезони в елита, завършвайки на шестото място в крайното класиране с актив от 10 победи и 14 загуби. По този начин „зелено-белите” ще срещнат третия в подреждането – тимът на Рилски спортист (Самоков) в първия кръг на плейофите. Отборът на Черноморец пък завърши на осма позиция с баланс от 2-21 и в плейофите ще състава на Лукойл Академик.

Двубоят с бургазлии очаквано не предложи особена интрига и още през първата част стана ясно, че Берое ще запише лека победа. Още в края на първата част старозагорци си осигуриха комфортна преднината от 13 точки при 28:15.

До края на първото полувреме играчите на Любомир Минчев продължиха да контролират случващото се на паркета и логично се прибраха на почивка със солиден аванс от 20 точки – 58:28.

През второто полувреме ситуацията на игрището не се промени и „зелено-белите” се поздравиха с крайния успех, дошъл след 104:57 в тяхна полза.

Най-резултатен за Берое бе Тихомир Желев, който завърши с 29 точки, 9 борби и 8 асистенции. Павлин Иванов пък се отчете  с 26 пункта, 9 асистенции и 7 борби. За гостите от Бургас Любен Пасков и Деян Белич завършиха с по 16 точки.

Следващата седмица „зелено-белите” ще срещнат в първи четвъртфинален плейоф тима на Рилски спортист. В първия сблъсък Берое гостува в Самоков на 2 май.