Юношите на Черноморец до 19 г. разгромиха „Етър” с 5:2

Малките акули от набор 2000-01 надделяха над свои украински връстници

В трудните атмосферни условия на жега и задух „Черноморец-Бургас” разгроми днес гостуващия „Етър” с 5:2 в мач от предпоследния, 33-ти, кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 г. Победата укрепи възпитаниците на треньорския тандем Антон Спасов-Мирослав Кралев на второ място в класирането с актив от 63 точки. В последния кръг бургаските юноши имат гостуване на коронования за шампион „Литекс” на 12 юни /неделя/.

В мача днес на централния терен на стадион „Черноморец” домакините дръпнаха с 2:0 до почивката след попадения на Йордан Йорданов и Живко Петков. Малко след почивката Йорданов покачи на 3:0 и младите „акули” помислиха, че са си свършили работата. От това се възползваха „болярите”, които върнаха два гола и намалиха опасно резултата до 3:2. Бургазлии обаче върнаха здравата дисциплина в играта си и не допуснаха обрат. Милен Гамаков реализира за 4:2, а Станислав Дрянов оформи крайното 5:2.

Междувременно възпитаниците на футболната академия на „Черноморец-Бургас” от наборите 2001 и 2002 г. се поздравиха с победи в международни мачове днес. На един от терените на кампуса „Гнездо на акули” бургаските таланти се срещнаха със свои връстници от украинския „Електрометалург” /Никопол/, които са но подготовка в Несебър.

И двете формации на малките „акули” спечелиха двубоите си. По-малките /треньори: Петър и Пламен Младенови/ се наложиха над своите съперници с 5:3, а по-големите /треньори: Велиян Парушев и Борис Борисов/ надделяха с 3:1.
Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец