Локо (София) би отбора на Бойко Борисов в памет на бате Начко (видео+снимки)

Премиерът записа рядка загуба на футболния терен

Ветераните на Локомотив (София) победиха отбора на Бойко Борисов и приятели с 4:1 след дузпи в демонстративен мач в памет на легендата на „железничарите“ Атанас Михайлов, предаде репортер на Novsport.com.

Днес се навършиха 62 години от рождението на покойния Начко.

В редовното време мачът, който се проведе на централния терен на стадион „Локомотив“, завърши 3:3. Срещата се проведе в две полувремена по 30 минути.

За сборния тим два гола вкара премиерът Бойко Борисов и един малкият син на Начко Михайлов – Виктор. За ветераните на Локомотив се разписаха Димитър Васев, легендата Нако Дойчев от дузпа и Георги Богданов.

За да бъде определен победител, главният рефер Валери Петровски назначи изпълнение на дузпи, при които вратарят на Локомотив Драгомиров показа блестящ рефлекс на няколко пъти и единствено остана безпомощен при четвъртата дузпа, изпълнена от Бойко Борисов под гредата.

Срещата бе белязана и от не малък интерес за такъв род събития. Около 600 човека дойдоха на мача.

Основният сблъсък на терена се оформи между Гошо Гинчев и Дончо Донев, които показаха, че без проблеми могат да играят в някой от водещите отбори в „А“ група и изобщо не са загубили усета си към топката. В своеобразния двубой победител като че ли излезе Гошо Гинчев, който опази бързоногото крило.

Преди демонстративната среща до стадион "Локомотив" бе открита плоча в памет на Начко Михайлов.

За ветераните на Локомотив участие взеха: Дончо Донев, Антон Велков, Димитър Васев, президентът на тима Николай Гигов, Венци Арсов, Кирил Метков, Бойчо Величков, Виктор Михайлов, Борис Илиев, Боре Манолков и др.

Съставът на Бойко Борисов: Чавдар Атанасов, Емил Спасов, Войн Войнов, Павел Панов, Божидар Искренов, Гошо Гинчев, Сашо Борисов, Георги Денев, Георги Богданов и др.

Треньор на командата пък беше Димитър Пенев, който не спираше да дава наставления с типичния си зорък поглед над очилата си.