Аржентина превключи на шеста и унищожи Парагвай (ВИДЕО)

Меси не вкара, но блестя с хеттрик от асистенции за разгромното 6:1, Чили чака на големия финал в събота вечер

Аржентина най-сетне показа защо много хора считат селекцията на страната за една от най-добрите в света и унищожи Парагвай с 6:1 във втория полуфинал на Копа Америка. Лионел Меси доказа, че може да бъде много полезен за родината и без да бележи, след като направи хеттрик от асистенции за голове на Рохо, Пасторе и Игуаин и участва в изработването на други два за разгрома.

Така в събота от 23:00 Аржентина се изправя срещу домакина Чили в големия финал.

Тази нощ на „Мунисипал Алкалдеса Естер Роа Реболедо” в Консепсион „гаучосите” изглеждаха напълно преобразени спрямо онзи тим, който загуби аванс от два гола срещу парагвайците в първия си мач на турнира в груповата фаза.

След четвърт час игра Лео Меси центрира от пряк свободен удар, бранителят на Манчестър Юнайтед Маркос Рохо овладя в наказателното поле и с левия крак ниско намери мрежата за 1:0.

Пасторе пропусна след пас на Меси, но в 27-ата минута комбинацията се повтори и Меси намери халфа на ПСЖ в коридор, той овладя отлично и със силен изстрел по диагонала в левия ъгъл покачи на 2:0.

Аржентинският селекционер на „гуараните” Рамон Анхел Диас направи две промени до 30-ата минута и пусна Бобадия и Бариос. Освежаването даде резултат и точно преди почивката Бруно Валдес пресече пас на Рохо в собствената половина, а Бариос опъна мрежата зад Ромеро с мощен шут извън наказателното поле – 2:1.

Надеждите на Парагвай отново да направи поне частичен обрат – както го стори в три от досегашните си четири мача на турнира, бяха разбити още в началото на втората част.

Атака по учебник матира парагвайската защита и Пасторе намери вляво Ди Мария, а звездата на Юнайтед по диагонала направи 3:1. В 53-ата минута Меси напредна с дрибъл между трима и пусна вляво за Пасторе, той опита да копне над вратаря, но стражът успя да избие само на пътя на Ди Мария, който на празна врата покачи на 4:1.

Лекцията продължи и 10 минути преди края Меси разтегли вляво за Ди Мария, той качи на главата на Агуеро между трима бранители и голаджията на Манчестър Сити оплете в горния десен ъгъл – 5:1.

7 минути преди края Меси от паднало положение чукна леко топката за Игуаин, който с бомба прониза горния ляв ъгъл за крайното 6:1.

В петък срещу събота от 02:30 през нощта Перу и Парагвай ще спорят за третото място, а Аржентина и Чили излизат в големия финал в събота от 23:00.