Отборът на МФ отново с футболна победа над тима на АЗ

Личев, Евтимов и Миланов с голово шоу

След над двугодишна пауза футболните отбори на Министерството на финансите (МФ) и Агенцията по заетостта (АЗ) се срещнаха отново в интересен мач, в който се видяха множество положения и реализирани голове. Финансистите, които в този мач бяха с бронзовия медалист от САЩ 1994 Пламен Николов на вратата, се наложиха с категоричното 12:5. За МФ играха още Кирил Евтимов-капитан, Асен Захариев, Найден Личев, Даниел Миланов и Ивайло Ашков. Агенцията по заетостта беше представена от главния секретар на ведомството Радослав Иванов-капитан, както и от Смилен Вълов, Светослав Насвалди, Боби Йорданов, Емил Бъчваров, Асен Анастасов, Жоро Чакъров и Павел Видев.

Още в началото на двубоя тимът на АЗ упражни териториален натиск, който изненада противника и доведе до неочакван гол на Светослав Насвалди във вратата на Пламен Николов. Заради това ранно попадение финансистите реагираха бързо и чрез мълниеносни контри реализираха три попадения, дело на Личев, Миланов и Евтимов. Преднината успокои тима на МФ и те заложиха в следващите минути на разиграване на топката в търсене на нова възможност за гол. Не след дълго, отново чрез Личев, Миланов и Евтимов, резултатът стана 6:1 и така приключи първата част на мача.

Второто полувреме стартира с хъс и мобилизация от страна на АЗ в търсене на обрат в мача. Най-дейният играч на Агенцията, Павел Видев, бързо реализира два гола. Но след тях последва нова порция голове на играчите от тима на МФ Миланов, Личев и Ашков. Двубоят приключи при резултат 12:5 в полза на тима на МФ.

Статистика:

За МФ – Найден Личев-5 гола, Кирил Евтимов-3 гола, Даниел Миланов-3 гола и Иво Ашков-1 гол;