Спартак излетя от Европа след срамно 2:3 от Легия на „Лужники” (видео)

Руснаците поведоха с 2:0, но допуснаха пълен обрат

Отборът на Спартак (Москва) отпадна по изключително неприятен начин от европейските клубни турнири, след като днес загуби с 2:3 реванша за влизане в групите на Лига Европа от тима на Легия (Варшава). Срещата се игра на стадион „Лужники”, а първият мач в Полша завърши при равенство 2:2.

Мачът започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в 10-ата минута, когато точен бе Кирил Комбаров. В 27-ата пък, Спартак удвои преднината си след гол от дузпа на другия брат Комбаров – Дмитрий.

Тук някъде машината на Спартак ненадейно се счупи и 120 секунди след втория гол Легия се върна в мача, след като Кучарчик намали на 1:2. Към края на полувремето, в 43-ата минута, Рибус възстанови статуквото, завързвайки още повече срещата.

През втората част домакините осъществиха много силен натиск, но така и не можаха да пробият повече отбраната на Легия. Вместо това, в даденото от рефера продължение, защитникът на Легия – Гол, се разписа с глава, оформяйки крайното 3:2.

Така, с общ резултат 5:4, Легия отстрани тима на Спартак (Москва) и се класира за групите на турнира Лига Европа.