Истинско голово шоу между Хамбургер и Кьолн

Фрайбург постигна класическа победа над Волфсбург, Нюрнберг бие като домакин

Хамбургер и Кьолн сътвориха истинско голово шоу на „Фолксваген Арена”, завършвайки сблъсъка помежду си с резултат 3-4. Мачът премина през три обрата, а седемте гола, които бяха отбелязани, бяха наслада за окото на всеки футболен фен.

В 10-ата Педро Геромел извърши нарушение в наказателното поле и беше отсъдена дузпа за Хамбургер. Денис Аого беше потърпевш. Младен Петрич не пропусна от бялата точка и даде преднина на домакините. Точно 10 минути след това Адил Кихи изравни с удар от малкото наказателно поле.

4 минути след началото на второто полувреме Миливое Новакович с удар с десния крак отбеляза втори гол за Кьолн. В 59-ата минута Слободан Райкович изравни резултата. Само 3 минути след това Хонг-Мин Сон отбеляза и трети гол за Хамбургер.

В 84-ата минута Кьолн успя да изравни. След асистенция на Мато Яяло, Кристиан Клеменс донесе изравнителния гол. 4 минути след това Кьолн наниза и четвърти гол. Кевин МакКена донесе победата на своя отбор само две минути преди края на редовното време.

В други два мача от Бундеслигата, Фрайбург постигна класическа победа над Волфсбург, докато Нюрнберг победи с минималното 1-0 отбора на Аугсбург.

Фрайбург постигна първа победа през тази година. Отборът на Гара Дембеле прегази Волфсбург с 3-0. Бившият играч на Левски се появи чак в 90-ата минута, заменяйки автора на третия гол Седрик Макиади.

В 30-ата минута Оливер Барт отбеляза с глава за 1-0. В 40-ата Ерик Йендришек удвои преднината на домакините.В началото на второто полувреме Феликс Магат опита да промени нещо в състава си с две смени до 50-ата минута. В 59-ата минута обаче Фрайбург отбеляза и трети гол. Негов автор бе Седрик Макиади.

Отборът на Нюрнберг пък победи като домакин тима на Аугсбург. Единственият гол в срещата падна в 76-ата минута. Александър Есвайн шутира добре и намери опразнения долен десен ъгъл на Симон Йенч.