Щутгарт победи трудно Фрайбург като гост

Дембеле с отлично включване в заключителните 20 минути на срещата

Отборът на Фрайбург загуби у дома от Щутгарт с 1:2 в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Бившият нападател на Левски Гара Дембеле се появи в игра като резерва в 75-ата минута и раздвижи много играта в предни позиции за своя тим.

На „Баденова-Щадион” Щутгарт поведе с 2:0 благодарение на головете на Мартин Харник в 32-ата и 73-ата минута.

Домакините бяха отборът, който владееше повече топката и имаха превъзходство по отношение на отправените удари към противниковата врата, но „швабите” бяха по-ефективни и успяха да реализират създадените положения.

Бившият голмайстор на Левски влезе в игра 15 минути преди края на срещата, заменяйки Щефан Райзингер и още с появата си започна да създава опасности пред вратата на Свен Улрайх. Французинът от малийски произход внесе свежест и острота в атаката на своя тим и можеше да се разпише броени минути след като стъпи на терена, но силният му удар от малък ъгъл би избит в корнер от стража на Щутгарт.

Малко по-късно след центриране на Дембеле топката се размина на сантиметри от двама негови съотборници, които влизаха на скорост в пеналтерията на гостите.

В 84-ата минута Папис Демба върна едно попадение за Фрайбург след асистенция на Ерик Йендришек, но за повече не им стигнаха силите и срещата завърши при резултат 2:1 в полза на Щутгарт.

Поражението доближава отбора на Фрайбург до опасната зона, пращайки го на 15-а позиция с актив от 4 точки. Щутгарт пък е 3-и с 10 пункта, на 2 зад лидерите Байерн и Вердер, които обаче са с мач по-малко.
Терзич призна класата на Реал: Притежават инстинкт на убиец!