Делев дебютира с едно полувреме при домакинска загуба на Мерсин (видео)

Отборът на Мерсин Идманюрду загуби от Анталияспор с 0:2, Веско Минев не попадна в групата за гостите

Отборът на Мерсин Идманюрду, с който преди няколко дни подписа Спас Делев, загуби с 0:2 от гостуващия Анталияспор в мач от 20-ия кръг на турската Суперлига.

И двете попадения за тима от Анталия паднаха през първата част и бяха дело на Тита в 12-ата и Житони в 25-ата минута.

Въпреки че изостава с физическата подготовка, бившият нападател на ЦСКА се появи в игра след почивката и показа голямо желание за игра, но рядко излизаше на стрелкови позиции.

Все пак Делев имаше възможност да се разпише само минута след като се появи на терена, но ударът му от границата на наказателното поле бе блокиран.

През вторите 45 минути домакините наложиха териториално превъзходство над своя съперник, но натискът им не даде резултат, тъй като футболистите на Анталияспор бяха много добре групирани в собствената половина и чакаха своя шанс на контраатака.

Две минути преди края на срещата Делев получи перфектно центриране в наказателното поле на противника, но не успя да насочи добре топката с глава. Малко по-късно българинът нахлу отдясно в наказателното поле и копна кълбото към капитана на Мерсин Мерт Нобре, който пробва удар с глава, но над вратата.

Нисичкият нападател от село Ключ можеше да срещне в дебюта си бившия футболист на Левски Веселин Минев, който обаче не попадна в групата за гостите.

Въпреки загубата, тимът на Мерсин запази осмата позиция в класирането с актив от 27 точки, колкото вече има и отборът на Анталияспор, но по-лошата голова разлика му отрежда деветото място.
Шльонск с двамата българи направиха важна крачка в битката за титлата (ВИДЕО)

Отборът победи Радомиак с 2:0