Лудогорец извъртя 3:3 в контролен мач с поляци

Отборите на Лудогорец и Рух Хожув приключиха при равенство 3:3 контролата помежду им

Лудогорец и Рух Хожув приключиха сблъсъка помежду им при равенство 3:3 в приятелски мач, който се проведе в Турция.

Двубоят бе интересен още от самото начало, като до 11-ата минута резултатът вече бе 2:1 в полза на полския съперник на Лудогорец. Резултатът бе открит във 2-ата минута, когато Янковски успя да прати кълбото във вратата на българския тим за 1:0.

Лудогорец обаче не се предаде и бързо успя да изравни. Равенството бе възстановено в 5-ата минута, а точен за разградчани бе Марселиньо, който получи пас от Гъргоров и на празна врата не сбърка за 1:1.

Радостта на играчите на Ивайло Петев обаче не продължи много дълго, защото в 11-ата минута поляците отново поведоха в резултата. Точен за 2:1 в полза на Рух Хожув бе Пйех. До почивката и двата тима имаха шансове за гол, но до попадение до края на първото полувреме не се стигна и така след 45 минути игра резултатът бе 2:1 в полза на Рух Хожув.

През втората част Лудогорец съумя да изравни за втори път в мача, малко след като изтече час игра от първия съдийски сигнал на двубоя. Автор на попадението за 2:2 бе Димо Бакалов, който се разписа с прецизно изпълнение.

Пълният обрат в мача бе осъществен в 74-ата минута, след като за 3:2 успя да се разпише Емил Гъргоров. До края на двубоя обаче футболистите на Ивайло Петев допуснаха изравняване. Резултатът стана 3:3 в 85-ата минута след гол на Абот.

До края на двубоя нито един от двата тима не достигна до нов гол и така срещата завърши при равенство 3:3. В момента Лудогорец играе друг контролен мач. Съперник на разградчани е Волин Луцк.