Каен обърна Оксер и го засили към Лига 2

Лил надделя над Сошо като гост, Сен Етиен би Лориен в резултатен двубой

Отборът на Каен постигна труден успех с 2:1 като домакин над Оксер в мач от 24 кръг на френската Лига 1. Гостите поведоха в резултата в 60-та минута, но позволиха на Каен да вкара две попадения и да стигне до трите точки. След загубата гостите не успяха да се отлепят от зоната на изпадащите и кризата в тима продължава.

Още в 5-та минута Ливио Набаб от домакините отправи удар към противниковата врата, който обаче не я застраши особено. Секунди по-късно Оливие Капо стреля към вратата на Каен, но стражът Табо спаси вещо.

В последните минути на първта част с пропуски за Оксер се отличишах Рой Конту и Дариуш Дудка. В 60-та минута гостите най-накрая вкараха така желаното попадение, което бе дело на Конту.

Само десет минути по-късно Кандиа Траоре изравни резултата след асистенция на Набаб. В 77-та минута самият Набаб вкара и оформи крайното 2:1 при домакинския успех.

След загубата Оксер е на 18-то място в класирането с 21 точки, докато Каен е 11-ти с актив от 27 т.

В друг мач от 24 кръг на френското първенство Лил победи с минималното 1:0 като гост отбора на Сошо. Единственото попадение за "песовете" вкара Ноан Ру след асистенция на Беноа Педрети в 76-та минута. След успехът Лил продължава да диша във врата на втория в класирането Монпелие. Лил е трети в класирането с 45 точки - 5 по-малко от втория Монпелие. Съставът на Сошо е на последното 20-то място в класирането с актив от 20 т.

Сен Етиен победи Лориен с 4:2 в последния от днешните френски сблъсъци. Всичките шест попадения паднаха през вторите 45 минути от мача. В 49-та минута от дузпа Арнолд Мвуемба откри за гостите, а Пиер-Емерик Аубамеянг изравни седем минути по-късно.

В 68-та минута Бакари Сако асистира за второто попадение на Аубамеянг, който направи пълен обрат в полза на Сен Етиен. Гостите обаче не се предадоха и в 75-та минута изравниха с гол на Матиа Отре след подаване на Емегара.

Две минути преди края на редовното време Бруно Манга вкара за 3:2, а Аубамеянг успя да оформи хеттрика си секунди преди последния съдийски сигнал. С важния успех Сен Етиен вече е на 4-та позиция, която дава право на участие в Лига Европа.