Напористите "вълци" се добраха до точка на "Спортс Дайрект Арина" (видео)

Уулвърхемптън направи 2:2 с Нюкасъл, след 2:0 за "свраките" на почивката

Отборите на Нюкасъл и Уулвърхемптън завършиха наравно 2:2 в мач от 26-ия кръг на Премиър лийг.

„Свраките” откриха резултата на своя „Спортс Дайрект Арина” още в 6-ата минута чрез Папис Демба Сисе, а Хонас Гутиерес удвои преднината в 18-ата. След почивката обаче гостите възстановиха равенството след попадения на Матю Джарвис в 50-ата минута и Кевин Дойл в 66-ата.

Двата отбора изнесоха страхотен мач, а равният резултат прилягаше най-много на изхода от срещата.

Първи своя решителен удар нанесоха домакините в лицето на Сисе, който в 6-ата минута препарира Уейн Хенеси от десетина метра с удар с левия крак.

В 18-ата минута страхотен удар на Гутиерес от далечна дистанция след изпълнение статично положение не остави никакви шансове на стража на гостите, на когото му се наложи да вади за втори път топката от мрежата.

Резултатът можеше да претърпи промяна до почивката, но и двата отбора пропуснаха по изгодно положение.

Гостите излязоха пределно мобилизирани за началото на втората част и само пет минути след нейното начало вече бяха върнали едно попадение, дело на Джарвис, който се разписа с плътен удар по земя от границата на наказателното поле.

Окрилени от попадението „вълците” стигнаха до изравняване в 66-ата минута чрез Дойл, който вкара от непосредствена близост след изпълнение на статично положение.

По този начин отборът на Нюкасъл пропусна възможността временно да изпревари Арсенал и остана на шеста позиция с актив от 43 точки, докато Уулвс са 16-и с 22 пункта.