Пламен Николов с цял мач за Том, Жоазиньо с се разписа за Краснодар

Бившият футболист на Левски вкара третото попадение за домакините при успеха с 3:1

Българският защитник Пламен Николов игра пълни 90 минути за отбора на Том (Томск), който отстъпи с 1:3 при гостуването си на ФК Краснодар в мач от 38-ия кръг на плейофа за оставане в руската Висша лига.

Бившият футболист на Левски Жоаозиньо пък вкара третото попадение за домакините в 82-ата минута и по този начин сложи край на мечтите на гостите за нещо повече.

Павел Голишев откри резултата в последната минута на първото полувреме, а в 68-ата минута Алексей Ребко изравни от дузпа.

Отар Марцваладзе вкара за 2:1 за домакините чудесно попадение в 76-ата минута, а Жоаозиньо оформи крайното 3:1 след контраатака и пас на празна врата от Марцваладзе.

След този резултат Том остава на предпоследното 15-о място в класирането с 29 точки, на 8 точки от Криля Советов, който се нарежда непосредствено над зоната на изпадащите. Краснодар е 1-и в плейофите за оставане с 52 точки, на 5 над Амкар (Перм).

Шльонск с двамата българи направиха важна крачка в битката за титлата (ВИДЕО)

Отборът победи Радомиак с 2:0