Ван Гаал: Питах Мата дали му е първи червен картон

"Събраха ни се 5 мача за 14 дни, това е причината да загубим"

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал смята, че съдията Майк Дийн не е взел под внимание миролюбивия характер на Хуан Мата при решенията да му покаже два бързи жълти картона и да го изгони в мача срещу Уест Бромич. „Дяволите” загубиха с 0:1 и се отдалечиха от целта – влизане в топ 4.

„Какво да кажа, когато е изгонен играч и то играч като Мата. Питах го дали наистина това му е първия червен картон и той каза „да”. Съдията даде първия и втория жълт картон в рамките на 5 минути. Можеш да направиш това според правилника, но мисля, че съдията трябва да познава човека срещу себе си. Не мисля, че Мата някога е правил груби нарушения или някакви такива неща. Първият жълт картон беше глупав и след това трябва да внимаваш, че реферът може да ти даде и втори. Съдията трябва да вземе решение за секунда, но като познаваш футболиста... Мата никога не наранява никой съперник. Знаейки, че трябва да играем 75 минути с 10 човека, не мисля, че се чувствахме толкова некомфортно. Имахме няколко положения за гол, но винаги е трудно когато играеш 10 срещу 11. Загубата е голямо разочарование, защото не беше нужна. Гледайки първото полувреме, не беше нужен този червен картон”, обясни Ван Гаал пред „Би Би Си”.

Ван Гаал обясни поражението със сгъстения цикъл от мачове пред Sky Sports.

„Играхме 10 срещу 11 и това ни е пети мач за 14 дни, така че е много трудно. Мисля, че това е причината да загубим мача. Единственото положение на Уест Бромич беше при гола, какво да кажа, жалко е”.

На въпрос колко точки са нужни на Юнайтед до края на сезона 9 кръга преди края, за да влезе в топ 4, Ван Гаал посочи точно число: „27”.

По шампионски: Сити на победа от историческа титла (ВИДЕО)

Холанд вкара 2 гола на Тотнъм и прати Вила в ШЛ

Трагичният Юнайтед е опасен за „топчиите“

Логиката казва, че Арсенал трябва да унищожи съперника, но футболът може да изненадва

Какъв обрат! Челси спечели срещу Нотингам след голяма драма (ВИДЕО)