Драматично 3:2 за ПСВ срещу АЗ, Манолев не игра (видео)

ПСВ поведе, после допусна обрат, но триумфира в последните секунди

ПСВ (Айндховен) спечели с 3:2 срещу борещия се за титлата АЗ Алкмаар и се доближи само на точка от днешния си съперник. „Филипсите” взеха успеха след два пълни обрата в мача и помогнаха без да искат на големия враг Аякс в битката за златото в Ередивизи.

Десният бек Станислав Манолев пак остана резерва за ПСВ и не взе участие и в този двубой на своя тим.

Иначе 34 200 зрители на „Филипс” в Айндховен бяха зарадвани от Джърмейн Ленс  в 17-ата минута, който се разписа за 1:0 след асистенция на младия талант Вийналдум.

Голът не стресна АЗ и гостите обърнаха мача за 10 минутки. Американският нападател Жози Алтидоре изравни в 24-ата, а Рой Бееренс смълча трибуните отново в 34-ата, като и двете попадения бяха изработени от белгийския плеймейкър Маартен Мартенс.

Волята за победа не се пречупи у момчетата на Филип Коку. Ленс вкара за втори път и изравни в 77-ата минута, за да дойдат последните секунди на срещата, когато резервата Тим Матавц се отблагодари на мениджъра си за шанса да поиграе накрая и отбеляза победен гол за 3:2.

В таблицата ПСВ има 57 точки, само на една зад АЗ. Лидер в Аякс с 61.

Селтик шокира Рейнджърс в края и спечели своята 42-ра Купа на Шотландия (ВИДЕО)

"Детелините" се наложиха над противника си с 1:0